Seznamovací kurzy ČZU
ČZU:Go! na Facebooku!
Skupina pro prváky ČZU 2017

logotest3

Vítejte na stránkách věnovaných seznamovacím kurzům ČZU:Go!

Letos pořádáme jedenáctý ročník legendárních seznamovacích kurzů ČZU:Go! Víte, že jsou tyto kurzy největší v ČR?

Co o kurzech říkají ti, kteří jimi prošli?

Přihláška na seznamovací kurz ČZU:Go!

Deset ročníků za námi, přes 8000 nastupujících prváků na ČZU již tento kurz absolvovalo. Co ty?

Seznamovací kurzy ČZU:Go!

Zkušenosti říkají, že základem úspěšného studia na (kterékoli) vysoké škole je spolupráce. Proto vznikl (nyní již kultovní) adaptační kurz ČZU Go!, který letos pořádáme již pojedenácté. Jedná se o pětidenní teambuildingový pobyt pro nastupující prváky ČZU, koná se v září ve čtyřech turnusech kousek od Telče. 

 

Cílem kurzu je předat zkušenosti o studiu na ČZU, které jsme nashromáždili za dobu našeho studia, seznámit vás navzájem a hlavně si užít konec léta…

Důvod proč vás chceme seznámit? Díky rozdělení do kruhů a (speciálně v prvním ročníku) nemožnosti upravit si rozvrh poznáte pouze cca 15 lidí z vašeho kruhu, což je škoda. Druhým cílem je tedy udělat z prváků partu lidí, se kterými vás bude bavit studovat.

 

Ptáte se, proč kurzy pořádáme na druhé straně Čech než je naše škola? Je to šance, jak vás izolovat dostatečně na to, aby kurz měl jako teambuilding smysl. Areál školy není pro účely našeho kurzu příliš vhodný - ačkoli je náš kampus nejhezčí v ČR, logicky se nám v něm nepovede postavit lanové centrum, zahrát si paintball, využívat hluboké lesy a rybníky, nejsme limitováni nočním klidem ani zákazem kouření v areálu ČZU... Navíc v něm strávíte dalších pět let vašeho života a poznáte to ho dostatečně už během prvního dne studia. Jak se v něm vyznat vám samozřejmě na kurzu vysvětlíme také.

 

Proč jsou seznamovací kurzy ČZU:Go! tak úspěšné

(a proč byste měli jet?)

 

Protože máme unikátní koncept - seznamováky to nekončí. Našim cílem je provést vás úspěšně prvním ročníkem - co to znamená v praxi?

Na kurz navazují další aktivity během semestru, které jsou součástí kurzu (pokud budete chtít dorazit). Například doučovací kurzy matematiky před zkouškovým obdobím nebo kurzy jak prezentovat univerzitní projekty tak, abyste splnili formální i obsahové požadavky. Nechybí ani kurzy, které vám pomohou psát úspěšné seminární práce... Seminární práce na vysoké škole se totiž od těch středoškolských velmi liší po obsahové i formální stránce. Vše pod vedením studentů vyšších ročníků. 

Nikde jinde nemáte šanci tak rychle a efektivně poznat svoje spolužáky. Bez nadsázky. O tom, jestli je lepší nastupovat do vytvořeného kolektivu, nebo na vytvořený kolektiv z povzdálí koukat, asi není potřeba vést diskuzi:-)

Považujeme vás za dospělé a podle toho se k vám chováme. Výhoda areálu ve kterém budeme je v tom, že v něm budeme sami - nejsme tedy omezeni dalšími ubytovanými studenty, večerku v deset s povinným klidem na pokoji určitě nečekejte. Nebudeme vás ani ráno budit v osm na rozcvičku, ani kontolovat, zda jste večer na svém pokoji. 

Devět let historie je obrovská výhoda, protože nám to dalo šanci získat zkušenosti, které nemá většina firem, zabývající se teambuildingem. Každý rok zároveň děláme masivní feedback od účastníků, který slouží k dalšímu vylepšování programu. To, že kurz děláme na všech fakultách  (byť s oddělenými turnusy) nám zároveň umožnilo investovat do vybavení, které můžete na kurzu používat - od vlastního lanového centra až po paintballové vybavení.

A hlavně - Goučko nás baví. Organizujeme ho ve volném čase, děláme to s nadšením a s obrovským množstvím energie. Na kurzu se to projeví víc, než si myslíte ;-)

Jak si vybrat seznamovací kurz? Je jich víc?

Správná otázka. Záleží, na jakou nastupujete fakultu. S výjimkou PEFky je seznamovací kurz pouze jeden - ten, na jehož stránkách se právě nacházíte.

Na PEF je situace trochu složitější, protože paralelně vedle sebe běží dva kurzy, každý ale v jiném konceptu. Tento kurz je na ČZU nejstarší, letos ho pořádáme jedenáctým rokem. Zároveň je to největší univerzitní kurz v ČR, kterým prošlo již téměř 8500 nastupujících prváků z ČZU. Pokud jste někdy slyšeli, že ČZU má super seznamováky, ověřte si, o kterých seznamovácích se mluvilo...

Proč se přihlásit?

Není nic horšího, než nastoupit na školu a neznat tam ani nohu. Nebo vlastně je. Nastoupit na školu, kde nikoho neznáte, ale všichni ostatní už se znají...
Seznamovací a adaptační kurzy ČZU:Go! mají na univerzitě sedmiletou historii a patří k nejpropracovanějším v ČR. Každoročně jimi projde přibližně 1.000 nastupujících prváků.

Po návratu z kurzu budete mít velkou skupinu kontaktů, na které se můžete později obrátit o pomoc, budete perfektně znát své spolužáky, budete vědět na jaké předměty si ve škole dávat pozor, jak fungují zahraniční praxe, jak se vyhnout problémům... A ještě si to parádně užijete.

Dopolední programy - tipy a triky ke studiu na ČZU

Program je rozdělen na tři linie; dopolední program je zaměřený na informace o studiu, které bychom vám - jako studenti vyšších ročníků - rádi předali. Máte šanci zjistit jak to na škole funguje, na co si dát pozor, jak předcházet problémům a pokud už se nějaké objeví, jak a s kým je řešit tak, abyste - pokud možno - na škole zůstali.

 

 

 

Odpolední programy - teambuilding

Odpolední programy představují propracovaný koncept komplexních teambuildingových aktivit, kterých je více než 30. Účelem je vytvořit z vás spolupracující skupinu, se kterou si budete pomáhat během celého vašeho působení na ČZU.

 
 
 
 
 
 

Večerní program - bez komentáře:-)

Večerní program je - asi podle očekávání - hlavně na úrovni studentského života :-) Nechybí párty, koncert, mafia night a hlavně na ČZU velmi proslavená noční bojovka. Pokud jste zažili dětské tábory, zapomeňte na ně. Tohle je totiž úplně jiná liga.

 

 

Prosím, věnujte zvýšenou pozornost!

V době zápisů se na půdě ČZU pohybovali lidé, tvářící se jako studenti, kteří rozdávali letáčky s FCB adresou na skupinu, založenou pro prváky ČZU. Zároveň shromažďovali osobní e-maily, na které poté posílali pozvánku na seznamovací kurzy. Text e-mailu zněl následovně (tučně je náš komentář)

Ahoj,
určitě chceš jet tam, kam jede většina tvých spolužáků. Pak tě vítáme
 na Seznamováku Zemědělky. Je pro nás až překvapivé kolik už dorazilo přihlášek a jestli to tak půjde dál, budeme muset navýšit naší standartní kapacitu. Kdyby jim dorazila byť jediná přihláška, je to více než v minulých letech, takže by museli navýšit standardní kapacitu. Tento kurz byl nabízen pouze jednou v historii , a díky referencím byl následující rok rektorátem zakázán přístup na univerzitu. Nejdená se totiž o akci spojenou s ČZU, je organizována komerční skupinou z VŠE.

A proč jsme pořád největším seznamovákem na Zemědělce? Nejste, a nikdy jste nebyli. Kdyby ano, určitě by se o vás dali sehnat nějaké diskuze, články, reference?

1) Prváci k nám nadšeně jezdí už od doby, kdy jsme tuto akci jako první na Zemědělce vymysleli a začali ji úspěšně pořádat. Přesvědčit se můžeš na loňské FB skupině či kouknout na TV reportáž z loňských akcí. Vše najdeš na www.SeznamovakZemedelky.cz Prváci z ČZU k vám rozhodně nejezdí, jedná se o jednoznačnou lež stejně jako to, že jste seznamováky na ČZU vymysleli. Tradice vznikla před sedmi lety založením ČZU:Go!

2) Akce je na celých 7 dní za nejnižší cenu. Nevyděláváme na prvácích jako naše konkurence. Nesmysl. vaše cena je nižší proto, že je bez dopravy, bez organizovaného programu a s polopenzí. Rozlet se Sovou PEF je také oficiální akce pořádaná fakultou a těžko někdo může tvrdit, že rejžuje na studentech.

3) Nejsme nováčci a akce je opravdu profesionálně zvládnutá (informace o fakultě, program,...), viz reportáž, co o nás předloni natočila televize:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZLFYjrmplo8 Reportáž, kterou se propagujete, byla natočena na seznamováku vysoké školy UJEP. Rozhodně se nejedná o jakoukoli akci, na které byli studenti ČZU.

4) Podle všech výzkumů a informací co máme, se k nám i přes letošní další seznamováky, chystá většina studentů, což je vidět i podle přihlášek, které k nám již dorazily. Také se můžeš zúčastnit ankety kam pojedeš ty na FB skupině prváků ČZU 2014:  https://www.facebook.com/groups/PrvaciCZU2014 Anketu na FCB si plníte bohužel sami, stejně jako pozitivní komentáře na FCB - stačí se podívat na profily lidí, kteří vaší akci pozitivně hodnotí. S ČZU nemají společného nic, v lepším případě jsou to studenti VŠE. . Přihlášky vám dorazit nemohly vzhledem k tomu, že kurz propagujete poprvé v tomto e-mailu. Další lež, byť marketingově docela dobře zvládnutá.

5) Loni k nám přijelo přes 700 studentů a proto jsme pořád největším seznamovákem na Zemědělce! Pokud k vám přijelo 700 studentů, gratulujeme, ale z ČZU rozhodně nebyli. Dokonce i kdyby náhodou byli (což je zcela absurdní), na loňském ČZU:Go! bylo v šesti turnusech 1048 studentů.

Veškeré další info o našem seznamováku najdeš v příloze a na  www.SeznamovakZemedelky.cz - První pravdivá věc v e-mailu.

Jakékoli dotazy ohledně studia směřuj na FB skupinu pro prváky ČZU:  https://www.facebook.com/groups/PrvaciCZU2014 Dobrý nápad, ale hlavně tam chvalte seznamovák, jinak vás zablokují.

Na všechny se těšíme letos na Mácháči :)

S přáním krásného dne Organizační team Seznamováku :)

 

Pod tímto e-mailem je podepsán pan Daniel Sabela, dle veřejného výpisu z rejstříku dat. nar. 10. října 1992, Vranovská 1965/19, 251 01 Říčany, předseda "Klubu Studentů o.s.", který byl zapsán 1. ledna 2014; o dlouhé historii a zkušenostech se tedy dá pochybovat.

Vzhledem k množství nepravdivých informací, které se v textu objevují, rozhodli jsme se na pana Sabelu podat trestní oznámení a věříme, že situaci bude řešit i ČZU, protože se jednoznačně jedná o klamavou reklamu.