Vícedenní akce

Během roku pořádáme celou řadu vícedenních akcí s bohatým programem - třeba seznamováky pro prváky, ČZU:Go! Winter Edition, Survival kurzy nebo ČZU:Go! Reloaded...

 

Večerní akce

Každoročně pořádáme cca patnáct jednodenních akcí v areálu ČZU - filmové MovieNights, seznamovací Speeddating a přibližně desítku tématických párty - Valentýnskou, Halloweenskou, Velikonoční...  

 

 

Podpora studia

Párty nejsou všechno! Během roku se snažíme pomáhat zejména prvákům při studiu - organizujeme bezplatné kurzy prezentace a rétoriky,  připravujeme prověřené studijní materiály a mnoho dalšího.

 

 
 
 

Jak funguje registrace? 

Základ je přihláška, na vámi uvedený mail poté dorazí informace o platbě atp. Pokud mail nedorazí, zkontrolujte si spamovou schránku, když nedorazí do 12h od registrace, kontaktujte nás tady.

Je kurz pro nastupující studenty povinný?

Není, nicméně jeho absolvování je velmi doporučeno. Kurz probíhá ve spolupráci se všemi fakultami a jeho absolvování vám velmi ulehčí začátek studia, který je ve finále nejdůležitější.

Jsou i jiné seznamovací kurzy, než tento?

Na to je těžké odpovědět. Jednou za čas se některá z komerčních skupin snaží tyto kurzy napodobit, typické jsou kurzy na Mácháči, které ale nemají s ČZU nic společného, ačkoli podle letáků to může vypadat jinak. Univerzita se od těchto skupin distancovala a dokonce oficiálně zakázala jejich přístup do areálu. Zpravidla se jedná o kurzy, kde  (ačkoli tvrdí v infomateriálech něco jiného) není organizovaný program, jsou na nich spojené všechny pražské vysoké školy a v podstatě se jedná pouze o zajištění ubytování a polopenze. 

Jsem z FAPPZ, ale nevyhovuje mi termín kurzu. Mohu jet na kurz pro PEF?

Teoreticky ano, rozhodně se seznámíš s hodně budoucími spolužáky, které budeš v kampusu potkávat. Asi tak polovina věcí, které zjistíš o univerzitě, je samozřejmě použitelná i pro ostatní fakulty. Nicméně tu druhou polovinu by sis musel zjistit sám - kurz pro PEF vedou studenti vyšších ročníků PEF (a opačně), takže ti asi moc neporadí, na které předměty si dávat pozor třeba na kynologii. Výsledek - je lepší jet na kurz pro PEF než nejet vůbec, ale tvůj turnus by ti dal asi víc.

Jak je to s imatrikulací?

Fakulta od fakulty, obor od oboru . Na většině fakult není imatrikulace povinná, takže tam nemusíš (na rovinu, narozdíl od promoce to není příliš slavnostní akt, navíc tam nemají přístup rodinní příslušníci, takže babička má stejně smůlu). ale pokud máš volno, běž tam - alespoň poznáš, které lidi na fakultě zdravit i s drobnou poklonou:-)

Jak je to na kurzu s jídlem?

Klasická plná penze, od věčeře po příjezdu do oběda před odjezdem. V areálu je kiosek, večer se dá objednat i minutka, plus grilování klobás.

Co alkohol?

Metla lidstva:-) Většinu večerů zajišťujeme vlastní bary, plus je otevřený kiosek. Ceny jsou lidové, v kiosku panáky do 30Kč, na našich barech míchané drinky (např energy+vodka kolem 40 Kč, podobně morgan+cola atp). S vlastním alkoholem to moc nepřehánějte, doporučili bychom tak max 2 lahve na osobu (jedna padne během noční bojovky, druhá.. no, asi taky). Upozornění - jedna věc je dát si večer pár skleniček, ale opilost do bezvědomí tolerovat nebudeme (bez smajlíku).

Co drogy?

Politika nulové tolerance, stále se jedná o oficiální univerzitní akci. Jo, a i THC je droga.

Co s sebou?

Nic zvláštního. Podrobnosti přijdou mailem přibližně měsíc před odjezdem. 

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain