Seznamovací kurzy ČZU
ČZU:Go! na Facebooku!
Skupina pro prváky ČZU 2017

logotest3

Vítejte na stránkách věnovaných seznamovacím kurzům ČZU:Go!

Letos pořádáme jedenáctý ročník legendárních seznamovacích kurzů ČZU:Go! Víte, že jsou tyto kurzy největší v ČR?

Co o kurzech říkají ti, kteří jimi prošli?

Přihláška na seznamovací kurz ČZU:Go!

Deset ročníků za námi, přes 8000 nastupujících prváků na ČZU již tento kurz absolvovalo. Co ty?

Seznamovací kurzy ČZU:Go!

Zkušenosti říkají, že základem úspěšného studia na (kterékoli) vysoké škole je spolupráce. Proto vznikl (nyní již kultovní) adaptační kurz ČZU Go!, který letos pořádáme již pojedenácté. Jedná se o pětidenní teambuildingový pobyt pro nastupující prváky ČZU, koná se v září ve čtyřech turnusech kousek od Telče. 

 

Cílem kurzu je předat zkušenosti o studiu na ČZU, které jsme nashromáždili za dobu našeho studia, seznámit vás navzájem a hlavně si užít konec léta…

Důvod proč vás chceme seznámit? Díky rozdělení do kruhů a (speciálně v prvním ročníku) nemožnosti upravit si rozvrh poznáte pouze cca 15 lidí z vašeho kruhu, což je škoda. Druhým cílem je tedy udělat z prváků partu lidí, se kterými vás bude bavit studovat.

 

Ptáte se, proč kurzy pořádáme na druhé straně Čech než je naše škola? Je to šance, jak vás izolovat dostatečně na to, aby kurz měl jako teambuilding smysl. Areál školy není pro účely našeho kurzu příliš vhodný - ačkoli je náš kampus nejhezčí v ČR, logicky se nám v něm nepovede postavit lanové centrum, zahrát si paintball, využívat hluboké lesy a rybníky, nejsme limitováni nočním klidem ani zákazem kouření v areálu ČZU... Navíc v něm strávíte dalších pět let vašeho života a poznáte to ho dostatečně už během prvního dne studia. Jak se v něm vyznat vám samozřejmě na kurzu vysvětlíme také.

 

Proč jsou seznamovací kurzy ČZU:Go! tak úspěšné

(a proč byste měli jet?)

 

Protože máme unikátní koncept - seznamováky to nekončí. Našim cílem je provést vás úspěšně prvním ročníkem - co to znamená v praxi?

Na kurzu vám řekneme, jak a kde si zajistit studijní materiály pro váš obor, na které se můžete při přípravě na zkoušky spolehnout.

Na kurz navazují další aktivity během semestru, které jsou součástí kurzu (pokud budete chtít dorazit) - třeba doučovací "nalejvárna" z matematiky, kdy vás během víkendu připravíme na zkoušku (ano, matika je na většině fakult největší kámen úrazu v prvním ročníku), nebo kurzy jak prezentovat univerzitní projekty tak, aby vám prošly, také kurzy jak psát efektivně úspěšné seminárky... Vše pod vedením studentů vyšších ročníků.

Nikde jinde nemáte šanci tak rychle a efektivně poznat svoje spolužáky. Bez nadsázky. O tom, jestli je lepší nastupovat do vytvořeného kolektivu, nebo na vytvořený kolektiv z povzdálí koukat, asi není potřeba vést diskuzi:-)

Považujeme vás za dospělé a podle toho se k vám chováme. Výhoda areálu ve kterém budeme je v tom, že v něm budeme sami - nejsme tedy omezeni dalšími ubytovanými studenty, večerku v deset s povinným klidem na pokoji určitě nečekejte. Nebudeme vás ani ráno budit v osm na rozcvičku, ani kontolovat, zda jste večer na svém pokoji. 

Devět let historie je obrovská výhoda, protože nám to dalo šanci získat zkušenosti, které nemá většina firem, zabývající se teambuildingem. Každý rok zároveň děláme masivní feedback od účastníků, který slouží k dalšímu vylepšování programu. To, že kurz děláme na všech fakultách  (byť s oddělenými turnusy) nám zároveň umožnilo investovat do vybavení, které můžete na kurzu používat - od vlastního lanového centra až po paintballové vybavení.

A hlavně - Goučko nás baví. Organizujeme ho ve volném čase, děláme to s nadšením a s obrovským množstvím energie. Na kurzu se to projeví víc, než si myslíte ;-)

Jak si vybrat seznamovací kurz? Je jich víc?

Správná otázka. Záleží, na jakou nastupujete fakultu. S výjimkou PEFky je seznamovací kurz pouze jeden - ten, na jehož stránkách se právě nacházíte.

Na PEF je situace trochu složitější, protože paralelně vedle sebe běží dva kurzy, každý ale v jiném konceptu. Tento kurz je na ČZU nejstarší, letos ho pořádáme již desátým rokem. Zároveň je to největší univerzitní kurz v ČR, kterým prošlo již téměř 8500 nastupujících prváků z ČZU. Pokud jste někdy slyšeli, že ČZU má super seznamováky, ověřte si, o kterých seznamovácích se mluvilo...

Proč se přihlásit?

Není nic horšího, než nastoupit na školu a neznat tam ani nohu. Nebo vlastně je. Nastoupit na školu, kde nikoho neznáte, ale všichni ostatní už se znají...
Seznamovací a adaptační kurzy ČZU:Go! mají na univerzitě sedmiletou historii a patří k nejpropracovanějším v ČR. Každoročně jimi projde přibližně 1.000 nastupujících prváků.

Po návratu z kurzu budete mít velkou skupinu kontaktů, na které se můžete později obrátit o pomoc, budete perfektně znát své spolužáky, budete vědět na jaké předměty si ve škole dávat pozor, jak fungují zahraniční praxe, jak se vyhnout problémům... A ještě si to parádně užijete.

Dopolední programy - tipy a triky ke studiu na ČZU

Program je rozdělen na tři linie; dopolední program je zaměřený na informace o studiu, které bychom vám - jako studenti vyšších ročníků - rádi předali. Máte šanci zjistit jak to na škole funguje, na co (a koho) si dát pozor, jak předcházet problémům a pokud už se nějaké objeví, jak a s kým je řešit tak, abyste - pokud možno - na škole zůstali.

 

 

 

Odpolední programy - teambuilding

Odpolední programy představují propracovaný koncept komplexních teambuildingových aktivit, kterých je více než 30. Účelem je vytvořit z vás spolupracující skupinu, se kterou si budete pomáhat během celého vašeho působení na ČZU.

 
 
 
 
 
 

Večerní program - bez komentáře:-)

Večerní program je - asi podle očekávání - hlavně na úrovni studentského života :-) Nechybí párty, koncert, mafia night a hlavně na ČZU velmi proslavená noční bojovka. Pokud jste zažili dětské tábory, zapomeňte na ně. Tohle je totiž úplně jiná liga.

 

 

Jak funguje registrace? 

Základ je přihláška, na vámi uvedený mail poté dorazí informace o platbě atp. Pokud mail nedorazí, zkontrolujte si spamovou schránku, když nedorazí do 12h od registrace, kontaktujte nás tady.

Je kurz pro nastupující studenty povinný?

Není, nicméně jeho absolvování je velmi doporučeno. Kurz probíhá ve spolupráci se všemi fakultami a jeho absolvování vám velmi ulehčí začátek studia, který je ve finále nejdůležitější.

Jsou i jiné seznamovací kurzy, než tento?

Na to je těžké odpovědět. Jednou za čas se některá z komerčních skupin snaží tyto kurzy napodobit, typické jsou kurzy na Mácháči, které ale nemají s ČZU nic společného, ačkoli podle letáků to může vypadat jinak. Univerzita se od těchto skupin distancovala a dokonce oficiálně zakázala jejich přístup do areálu. Zpravidla se jedná o kurzy, kde  (ačkoli tvrdí v infomateriálech něco jiného) není organizovaný program, jsou na nich spojené všechny pražské vysoké školy a v podstatě se jedná pouze o zajištění ubytování a polopenze. 

Jsem z FAPPZ, ale nevyhovuje mi termín kurzu. Mohu jet na kurz pro PEF?

Teoreticky ano, rozhodně se seznámíš s hodně budoucími spolužáky, které budeš v kampusu potkávat. Asi tak polovina věcí, které zjistíš o univerzitě, je samozřejmě použitelná i pro ostatní fakulty. Nicméně tu druhou polovinu by sis musel zjistit sám - kurz pro PEF vedou studenti vyšších ročníků PEF (a opačně), takže ti asi moc neporadí, na které předměty si dávat pozor třeba na kynologii. Výsledek - je lepší jet na kurz pro PEF než nejet vůbec, ale tvůj turnus by ti dal asi víc.

Jak je to s imatrikulací?

Fakulta od fakulty, obor od oboru . Na většině fakult není imatrikulace povinná, takže tam nemusíš (na rovinu, narozdíl od promoce to není příliš slavnostní akt, navíc tam nemají přístup rodinní příslušníci, takže babička má stejně smůlu). ale pokud máš volno, běž tam - alespoň poznáš, které lidi na fakultě zdravit i s drobnou poklonou:-)

Jak je to na kurzu s jídlem?

Klasická plná penze, od věčeře po příjezdu do oběda před odjezdem. V areálu je kiosek, večer se dá objednat i minutka, plus grilování klobás.

Co alkohol?

Metla lidstva:-) Většinu večerů zajišťujeme vlastní bary, plus je otevřený kiosek. Ceny jsou lidové, v kiosku panáky do 30Kč, na našich barech míchané drinky (např energy+vodka kolem 40 Kč, podobně morgan+cola atp). S vlastním alkoholem to moc nepřehánějte, doporučili bychom tak max 2 lahve na osobu (jedna padne během noční bojovky, druhá.. no, asi taky). Upozornění - jedna věc je dát si večer pár skleniček, ale opilost do bezvědomí tolerovat nebudeme (bez smajlíku).

Co drogy?

Politika nulové tolerance, stále se jedná o oficiální univerzitní akci. Jo, a i THC je droga.

Co s sebou?

Nic zvláštního. Podrobnosti přijdou mailem přibližně měsíc před odjezdem.